Znalezisko historyczne

XVI-wieczny kafel zdobiący piec

XVI-wieczny kafel zdobił piec w jednej gdańskich kamienic.

Centralne Muzeum Morskie

XVI-wieczny kafel zdobił piec w jednej gdańskich kamienic.

Kafel to tylko jeden, choć najbardziej barwny zabytek znaleziony podczas prowadzonych od maja br. prac archeologicznych pomiędzy ul. Tokarską i Szeroką, a Motławą. Wśród znalezisk są fragmenty drewnianego wodociągu oraz pochodząca z XVI w. drewniana beczka, której przeznaczenie nie jest jeszcze do końca ustalone. Archeolodzy znaleźli także sporo "drobiazgów", takich jak ceramiczne nocniki, kościany grzebień, okucia końcówek pasów, pływaki do sieci rybackich, a także drewniane i szklane naczynia. Wszystkie one trafią po zakończeniu prac do Centralnego Muzeum Morskiego.

Opinie (2) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

kalendarz historyczny

1900 Do użytku oddano kompleks szkolny Fundacji Conradinum Przy ul. Piramowicza we Wrzeszczu oddano do użytku kompleks szkolny przeniesionej z Jankowa pod Gdańskiem Fundacji Conradinum.

1912 Otwarto nową klinikę położniczą Przy ul. Klinicznej we Wrzeszczu otwarto nową państwową klinikę położniczą i chorób kobiecych. Instytucja czynna jest do dnia dzisiejszego jako Klinika Akademii Medycznej.

2002 Zmarła Alina Pienkowska - Borusewicz Współorganizatorka strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. i jedna z inicjatorek powstania NSZZ Solidarność Alina Pienkowska - Borusewicz zmarła w Gdańsku, była sygnatariuszką Porozumień Sierpniowych, Honorowa Obywatelka Gdańska.

Najczęściej czytane