• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Park Schopenhauera na Oruni ma szansę na drugie życie

on
23 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (35)
Park Schopenhauera znajduje się pomiędzy Traktem św. Wojciecha, przystankiem kolejowym na Oruni oraz ul. Dworcową. Park Schopenhauera znajduje się pomiędzy Traktem św. Wojciecha, przystankiem kolejowym na Oruni oraz ul. Dworcową.

Park Schopenhauera na OruniMapka ma znowu stać się atrakcyjnym miejscem do rekreacji i wypoczynku. Najpierw jednak musi przejść metamorfozę. Pierwszym krokiem ku temu jest ogłoszony właśnie przetarg na opracowanie historyczne tego miejsca i koncepcji parku.Czy w twojej dzilelnicy jest zadbany park?

Z Orunią kojarzy się dzisiaj najbardziej Park im. Emilii Hoene, który od kilku lat przeżywa swój renesans przyciągając okolicznych mieszkańców i gości na spacery i organizowane tam wydarzenia kulturalne.

Ale dzielnica może się też pochwalić innym parkiem - Parkiem Schopenhauera, który znajduje się pomiędzy Traktem św. WojciechaMapka, przystankiem kolejowym, a ul. DworcowąMapka.

Pierwszy krok do drugiego życia parkuPark został założony przez przez Andrzeja Schopenhauera, dziadka słynnego filozofa, w XVIII wieku, przy nieistniejącym już dziś dworku. Wówczas to miejsce było dostępne dla wszystkich.

W kolejnych latach posiadłość przechodziła w ręce kolejnych właścicieli. Obecnie w miejscu dawnej posiadłości mieści się dom kultury Stacja Orunia GAK.

Pierwszym krokiem do zmiany w tym miejscu jest przetarg na opracowanie historyczne dotyczące tego miejsca i stworzenie koncepcji parku.

- Zakres zamówienia będzie obejmował opracowanie kwerendy historycznej parku, a także przygotowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Kwerenda historyczna oprócz analizy budynków istniejących na obszarze skwerku, zawierać będzie także analizę dendrochronologiczną drzewostanu - informuje Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
  • Usiany śmieciami. Głównie plastik i szklane butelki - tak niestety wygląda dzisiaj park, który ma szansę na metamorfozę.
  • Usiany śmieciami. Głównie plastik i szklane butelki - tak niestety wygląda dzisiaj park, który ma szansę na metamorfozę.
  • Usiany śmieciami. Głównie plastik i szklane butelki - tak niestety wygląda dzisiaj park, który ma szansę na metamorfozę.

W ramach opracowania zebrane zostaną niezbędne opinie, w tym od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Prace projektowe zajmą sześć miesięcyPrace projektowe mają potrwać 28 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest 6 grudnia. Pozyskane materiały posłużą do późniejszych prac nad szczegółową dokumentacją projektową rewaloryzacji parku, co przyczyni się do odtworzenia jego historycznej kompozycji.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (35)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wykład Leszka Żebrowskiego "Organizacje Niepodległościowe" (1 opinia)

(1 opinia)
wykład

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

wykład

III Gdański Marsz Żołnierzy Wyklętych (2 opinie)

(2 opinie)
parada

Katalog.trojmiasto.pl - Muzea

Sprawdź się

Sprawdź się

Nazwa Obłuże związana jest z :

 

Najczęściej czytane